متفرقه, مزاج شناسی

مزاج سوداوی

مزاج سوداوی

ویژگی مزاج سوداوی

مزاج سوداوی سرد و خشک و معادل آن خاک است و خاک مستحکم و انعطاف پذیر است.

علائم افزایش سودا در بدن

سرکوچک، موهای فر، رنگ پوست تیره، گرسنگی و سیری زود، فهمیدن سریع صداها، پافشاری در عقاید خود، توهم در حد تصویرگیری و……..

اگر سودا در پوست بروز کند، اولین علامت آن در مو است. موها خشک و مجعد می شود و فر های ریز ریز به وجود می آید.

سر سوداوی طاس نمیشود و اگر طاسی در زنان پدید آید آن ناشی از شدت سردی است و حتی ابروهاسشان هم ریزش پیدا می کند که به اصطاح داءالثعب گفته میشود. پس مردان دو نوع ریزش مو دارند،یک نوع از شدت گرمی(دموی) و یک نوع از شدت سردی(بلغمی) است.

اگر سودا در خون زیاد شود در قسمت های میانی رسوب می کند و اگزما پدید می آید. این اگزما با اگزمای صفراوی که در اوج گرما پدید می آید فرق دارد و با خوردن خشکی ها به وجود می آید.

اگر سودا در اندام روده و قسمت انتهایی آن بروز کند، میشود بواسیر. اگر بواسیر درونی هم شد یک نوع سوداست، اگر سودا رسوب کند می شود تومور.

هرگاه سودا در اندام تحتانی به وجود بیاید، تبلور سودا میشود سرطان بدخیم، چون سمگین است و فشردگی آن بیشتر است، در اندام فوقانی کیشود خوش خیم، چون در اندام فوقانی سبک تر و درمان پذیر تر است.

اگر سودا در گوارش باشد فرد زود گرسنه میشود و تمایلش به شوری بیشتر است، بادام شور دوست دارد،با نمک میخواهد بازی کند، حجم معده اش کم و خوراکش کم میشود.

چون سودا سرد و خشک است، پس استعداد یبوست در این ها بالاست، چون زمینه یبوست در خشکی و سردی است.

اگر سودا در اندام جنسی باشد؛ در مثانه باعث ریزش ادرار می شود، در اینجا علائم سودا و بلغم به هم نزدیک هستند، اگر بلغم در مثانه زیاد شود، ریزش بی اختیار دارد.

اگر سودا در سر پدید آید موجب انسداد عروق در سر می شود و سردرد سوداوی پدید می آید و این نوع سردرد، منتشر در سر است که کل سررا میگیرد و آن قسمت هایی که عروقش ریزتر است، درگیری اش بیشتر است مثل اطراف چشم، از صدا و نور نفرت دارد چون هرچه سودا بیشتر شود یعنی فشردگی بیشتر شده و در فشردگی، صدا ظنینش بیشتر است و نور هم به عنوان جلوه گرمی اگر به سوداوی تابد خشکترش می کند.

اگر سودا در روان زیاد باشد خواب کم، واکنش سریع، دقیق، با جمع بندی های همه سو، نگرانه، ریزبین، زودفهم، حساس به صدا، دیر تصمیم گیر،و……

علائم افراد با مزاج سوداوی

1-علاقه مند به حسابگری

2-همه سو نگر و تیزهوش

3-بهار و تابستان را دوست دارند.

4-کم احساس و منطقی

5-میانه رو و محتاط

6-کم انرژی و مداومت در انجام کار

7-ناآرام و همیشه در فکر

8-دارای وسواس و نگرانی

9-انتقام جو

10-مجذوب نمیشوند

11-میل جنسی فراوان ولی توان جنسی کم

12-فکر و خیال فراوان و……

برای مشاهده ی موارد بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *