تولیدات زنبور عسل

ژل رویال چیست؟؟؟

ژل رویال

ژل رویال ماده ای است که از غدد هیپوفارنژیال زنبور های کارگر جوان ترشح می شود. و به کار تغذیه ی لارو ملکه و زنبور های نوزاد می آید.

ژل رویال که به آن شاه انگبین نیز می گویند. غذای مخصوص ملکه است و باعث می شود زنبور ملکه ، 50 برابر زنبور های عادی عمر کند. علت اینکه ملکه زنبور عسل در 24 ساعت می تواند در حدود 2000 تا 3000 تخم بگذارد و مدت 3 تا 5 سال زندگی کند.(درحالی که عمر زنبور های دیگر45 تا 60 روز است) این است که ملکه از غذای مخصوصی تغذیه می کند که سایر زنبوران به جز 3 روز اول مرحله ی رشد به آن دسترسی ندارند.

اگر بخواهیم به ارزش ژل رویال پی ببریم باید زندگی زنبور عسل را با انسان مقایسه کنیم .در این مقایسه متوجه می شویم که این ماده ارزشمند برای زنبورها نقش شیر مادر برای انسان را دارد .

به طور سنتی از ژل رویال برای جوان ماندن و بهبود زیبایی پوست استفاده می شده است. ژلاتین موجود در آن مانع از پیر شدن پوست و طراوت ، شادابی و جوانی آن را حفظ می کند. شاه انگبین منبع غنی از پروتئین (حاوی 8اسیدآمینه ضروری)، انواع ویتامین ها(به جزء ویتامین K)،مواد معدنی مختلف،اسید های چرب، قند ها، استیل کولین(کمبود این ماده فرد را برای ابتلا به آلزایمر مستعد می کند) و گاماگلبولین(تقویت کننده سیستم ایمنی) است.

بررسی های اخیر نشان می دهد این ماده همچنین در افزایش انرژی، کاهش اضطراب، بی خوابی و افسردگی، حفظ و تقویت حافظه و ایمنی بدن نیز مؤثر است. (برگرفته از کتاب عسل درمانی نوشته جمشید خدادادی)

برای خرید ژل رویال ایرانی تولید زنبورستان اردیبهشت اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *