برخی از سوالات متداول کاربران را در این قسمت قرار داده ایم در صورتی که پرسش شما در این قسمت مشخص نشده بود سوال خود را در کادر روبرو از ما بپرسید در اسرع وقت به آن پاسخ خواهیم داد

آیا عسل طبیعی شکرک میزند؟

بله پدیده رس زدن یا همان شکرک زدن ، یک امر کاملا بدیهی در عسل های طبیعی است و دلیلی بر بی کیفیت بودن یا وجود ناخالصی در عسل نیست. به طور کلی تمام عسل های طبیعی به سه دسته زود رس ،متوسط رس و دیر رس تقسیم میشوند.

آیا زنبورداران به زنبور ها شکر میدهند؟

زندگی زنبور عسل، یک زندگی دسته جمعی است مثل مورچه ها و موریانه ها . این موجودات در نیمی از سال عسل ذخیره میکنند تا نیمه ی سرد سال از آنها استفاده کنند. حالا وقتی زنبوردار از ذخایر غذایی زنبور ها برداشت میکند و عسل ها را از کندو خارج می کند ، باید پایان فصل برای جایگزین عسل برداشته شده ، شربت شکر به زنبور بدهد تا زنبورها از عسل تغذیه ای برای زمستان استفاده کنند و از گرسنگی نمیرند.

زنبورداران در چه زمانی مجاز هستند به زنبور ها شربت شکر بدهند؟

زنبورداران در صورتی که بخواهند عسل طبیعی و بدون تغذیه ی شکر تولید کنند، باید در پایان تابستان و ابتدای پاییز به زنبور ها شربت بدهند تا زنبور آماده ی زمستان شود.زنبورداران نباید در فصل عسل ریزی و جاری بودن شهد گل ها به زنبور شربت شکر بدهند. تا بتوانند عسل خالص و طبیعی تولید نمایند.

نحوه تشخیص عسل طبیعی چگونه است؟

واقعیت این است که نمی شود از روی مشخصات ظاهری ،عسل طبیعی را شناخت و درصد خلوص قطعی مشخص کرد. اما عسل اردیبهشت برای رفع این ابهام همواره برگه آزمایش را به صورت آپدیت در وب سایت قرار داده و همچنین گارانتی محصول را برای مصرف کننده ارسال می نماید.

چطور عسل خوب بخریم؟

چند راه برای خرید عسل طبیعی:
۱-خرید از افراد قابل اعتماد
۲-درخواست برگه ی آزمایش عسل از فروشنده
۳-خرید عسل در بسته بندی های مناسب
۴-ترجیحا خرید عسل از زنبوردار
علاوه بر موارد بالا، شما از مجموعه ی اردیبهشت میتوانید برگه ی گارانتی معتبر بازگشت وجه، در کنار محصولات دریافت نمایید تا با آرامش خاطر عسل مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

ژل رویال چیست؟

ژل رویال ماده ای شیری رنگ و با طعم ترش و گس است که از غدد هیپوفارنژیال (غدد شیری) زنبوران کارگر ۳تا ۱۲روزه ترشح میشود. زنبوران کارگر جوان این ژل را مخصوص غذا دادن به ملکه تولید میکنند.